Vakcinace kočiček Nobivac tricat trio pro přijetí do útulkové péče

Nezbytné očkování pro přijetí kočiček do útulkové péče.

Doprava zdarma.

Sponzorská pohlednice ve formátu A5 S poděkováním přímo do Vaší schránky.

Rozměr 22x16 cm

Skladem
Kód: 141
250 Kč
Kategorie: Sponzorské pohlednice Nazdárek
Hmotnost: 1 kg
ockování
ZDARMAZDARMA

Nazdárek kamarádi,

tato pohlednice mi běžela hlavou od nedávného očkování prvních 8 kočiček, které našli zázemí v krásném brněnském útulku Opuštěné kočičí tlapky.

Většina karlovických kočiček, o které se náš spolek stará pochází z místní konírny, kam se již tradičně odkládají nechtěná koťátka. Ta, která přežijí se pak stávají  plachým, nelapitelným a na člověku plně závislým problémem, který do roka odrodí první vrh dalších plachých koťátek.

Toto místo není nikterak bezpečné a koťátka jsou vystaveny jednak nebezpečí ze strany toulavých kocourů a lišek, podchlazení, zranění či úmrtí v důsledku sesunutí balíků sena a slámy či agresivního chování několika místních jedinců.

Vzhledem k tomu, že se tam toulavé kočičky mezi balíky schovávají a zahřívají, vzniklo zde před několika mnoho lety krmné místo, kde se střídá několik místních žen, které zde nosí kočičkám granule a díky pravidelnosti jsou jediné koho si tuláčci připustí trošinku blíž.

 

To je příběh i tří kočičích holčiček, které zde skončily ve velmi vážném zdravotním stavu a málem přišli o oči.

Dvě holčičky se nám podařilo odchytit. Dostali jméno Nelinka a Sofinka, bohužel třetí zemřela.

Každý rok na tomto místě končí několik koťat odkázaných na naši pomoc. Bohužel máme velmi provizorní prostory a tak jediné co jim můžeme nabídnout je strava a základní veterinární péče.

O stravu se stará úžasný projekt CLICK AND FEED. Na jejich stránkách můžete každý den zdarma kliknout na tlačítko "NAPLNIT MISKU" a darovat granulky do útulků, azylů, dočasek či depozit. A že tento projekt funguje na výbornou můžeme potvrdit i my.

Odkaz na stránky projektu zde: https://www.clickandfeed.cz/

   

25.3.2022 se změnil život osmi kočičákům z Karlovic, neboť proběhl dlouho avízovaný transport nazdárků do brněnského útulku Opuštěné kočičí tlapky. Tady vyhozený odpad v OKT však miláčci mající velkou šanci na nalezení nového domova. Očkování a kastrace jsou jízdenkou do snového kočičího ráje a podmínkou pro přijetí.

Útulek v Brně Chrlicích vede úžasná paní Petra Endlicherová, která za dveřmi nenápadného domečku vytvořila přímo kočičí ráj. Kočičky zde nachází velmi kvalitní péči a krásné prostředí. Po veterinární stránce o ně zodpovědně a profesionálně pečuje paní doktorka Veronika.

Odkaz na Opuštěné Kočičí Tlapky: https://www.kocicitlapky.cz/

  

Očkujeme vakcínou Nobivac tricat trio a to hned dvěmi dávkami v rozestupu třech týdnů.

Plně naočkovaná kočička tedy představuje náklad 1100Kč. (2x 550 Kč)

 

  První kolo očkování pro 7 kočiček nám uhradil spolek Opuštěné kočičí tlapky v Brně.

Po přeočkování kočičky putují přímo do Brna.

U nás v Karlovicích je spoustu krásných a umazlených kočičích miláčků, kteří jsou díky své přátelské povaze vhodní k adopci, bohužel zde o ně nikdo nemá zájem.

Právě toto očkování slouží k redukci klinických příznaků způsobených infekcí kočičím kalicivirem a kočičím herpesvirem typu 1. Dále pak také k prevenci příznaků leukopénie a vylučování virů způsobených infekcí virem panleukopénie koček.

Do Brna se díky Petře převezlo prvních 8 plně naočkovaných kočiček a dalších 15 ještě na svoji šanci dostat se do OKT čeká.

Děkujeme tedy za vaše rozhodnutí zakoupit právě tuto pohlednici.

Čas kvapí stihneme už jen dvě kola očkování, než budeme muset domeček opustit. 

Pojďme dostat kočičky z ulice.

Dáváme do oběhu tuto pohledničku za účelem shromáždit dostatečné množství finančních prostředků, na vakcinaci toulavých kočiček nejen z Karlovic. 

Doprava zdarma.

Z tohoto nákupu na očkování putuje na účet krásných 200 Kč.

Tato pohlednice je velikááááá, její rozměry jsou: 22×16 cm a v rámečku bude vypadat přímo úžasně.

Po zakoupení pohlednice se zadává do výroby a s poděkováním pak putuje přímo k Vám do schránky.

Věříme, že Vám udělá radost a zůstane jako pěkná památka na Vaše úžasnobáječné rozhodnutí přispět kočičkám na jízdeku do OKT.

Sledujte průběh očkování na našich facebookových stránkách Reci-in z.s.

Pokud by jste nám chtěli pomáhat pravidelně, budeme velmi rádi za každou korunečku.

transparentní číslo účtu Reci-in z.s.

2901549075/2010

Ze srdce moc děkujeme.

Jíťa a naočkované kočičky z Karlovic

 

 

Zpět do obchodu