SBÍRKA NA DONIU aneb 8 POHÁDKOVÝCH MILioNÍKŮ

Máme sbírku na Doniu!

Sbírku můžete navštívit a podpořit nás zde: https://www.donio.cz/zachrana-azyloveho-domu-nazdarek

 

Nastavila jsem tam odměny, kterými vás doufám potěším. Určitě mrkněte a hoďte na nás vlídné očko.

Ale...... o jedné z odměn bych chtěla napsat trošku víc a je to odměna s názvem "8 POHÁDKOVÍCH MILioNÍKŮ"

Takže...

Již jsem zadala všechny odměny, které jsem měla pro Vás nachystané.

V tom se mi však v hlavě objevila krásná vzpomínka na narozeniny mé milované maminky. Pokaždé, když měl jeden z mých rodičů narozeniny, tak dostali dárek oba, jakože aby se mohli radovat společně. Milovala jsem to. Naplňovalo mě to hned dvojitým pocitem štěstí.

No a tak mě napadlo, že vlastně tohle sdílení radosti a štěstí je něco tak kouzelného, že to může být to pravé …to ono, co právě teď potřebujeme.

Pohádky jsem začala psát nejen pro své dcery, ale také jako únik před stresem a všemi starostmi, které se na nás valily. Od té doby, co ve mě naše autistická Barunka objevila můj vlastní vnitřní autistický svět, jsem tam jako doma a na cestu zpět sebou beru kapsy plné pohádek a obrázkových výjevů. 

Moje první pohádka, kterou jsem napsala se jmenuje: 

Uliťáčkovi malované patálie 

Ukázku z prvního a druhého dílu si můžete poslechnout na našem youtube kanále Reci-in z.s., zde:

https://www.youtube.com/watch?v=KnsRfheuaFU

https://www.youtube.com/watch?v=gZ6gKsd6h9o&t=241s

Měla jsem velké přání knížku vydat a z prodeje vystavět pořádné výběhy a posílit náš rodinný rozpočet, ale to se nestalo. Uliťáček a jeho 8 dílů zmizelo na dně hlubokého šuplíku, kde se tísní společně s dalšími milými pohádkami. Ráda bych však tento šuplík otevřela a oprášila staré pohádkové příběhy jenž měly pomoci nám i NAZDÁRKŮM vytvořit stabilní domov.

Je to jen nápad, ale zkusím to…

Ráda bych vytvořila 8. pohádkových milníků a pokud se nám podaří je zdolat, zveřejním postupně všechny díly Uliťáčka a jeho dobrodružství na našem youtube kanále Reci-in z.s.

Zdolání všech milníků, znamená, že zakoupíme náš milovaný domov a vytvoříme v něm Nazdárkovic otevřenou zahradu, kam budete moci přijít za našimi zvířátky a kde pro Vás budeme pořádat akce jako:

– venčení s pohádkou

– rukodělné dílničky

– dobrobazárky

– tancování s krásnou a úchvatnou lektorkou Kamilou Limberk

A také se bude moci tato audio pohádka dostat i k dětem, kterým třeba nikdo pohádky nečte. 

Věřím, že si můžeme společně užít tuto radost a sdílením dostat tyto pohádky k dětem do dětských domovů a nemocnic. Možná by udělaly radost i v LDN domech a domovech pro seniory.

Za dobu, kdy jsem působila jako street worker a pracovala s dětmi na ulici i v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež OPENHOUSE o.p.s., jsem potkala spousty dětí vděčných za malý kousek pozornosti, podpory a přátelství.

Věřím, že každý milník, může rozveselit nejen nás, ale i spoustu dalších lidiček.

Ať už se tedy rozhodneš přispět na záchranu našeho domova jakoukoliv částkou, stáváš se tak hlásnou troubou, která vyšle Uliťáčka do všech oušek těch, jenž potřebují trošinku rozveselit a malinko pookřát.

Pokud bude překročen…

1. pohádkový milník 500.000 Kč-Budeme bojovat za Nazdárky! 

Znamená to, že je tu velká naděje, že se nám podaří zakoupit kus pozemku, kde vystavíme výběhy a provizorní prostory pro zvířátka. Získáme tak trošku času rozeslat žádosti o pomoc a našetřit na pořádné bydlení, které bude vyhovovat zejména kočičkám. Důležité ovšem je, že zvířátka zůstávají s námi!!!

Na youtube zveřelníme 1. díl Uliťáčka s názvem:

O TOM JAK SE ŽENIL ČERT, HOŘELO NEBE A ULIŤÁČEK MĚL VYTOPENÝ DOMEČEK.

 

2. pohádkový milník 1.000.000 Kč– Waw, tak to je něco!

Při zdolání této částky už je více než jisté, že bychom mohli zmíněný kus pozemku vybavit pořádnými zateplenými prostory. Už by bylo Nazdárkům veseleji a tepleji. 

Na youtube zveřejníme 2.díl Uliťáčka s názvem:

O TOM, JAK SE ŠNEČEK ROZSTONAL A VELMI SE BÁL PANA DOKTORA

 

3. pohádkový milník 1.500.000 Kč- Kamarádi! Jsme v půlce!

Tohle je sen a věříme, že by se nám podařilo za tyto peníze vystavět na pozemku zateplené kotce, výběhy, zateplenou ubikaci pro kočičky a pečovatelské zázemí a to už je opravdu skvělé!

Na youtube zveřejníme 3.díl Uliťáčka s názvem:  

O TOM JAK CÁKAJÍ MISTŘI A JAK TY NEJLEPŠÍ HRÁTKY VE VANĚ VŽDYCKY PŘEKAZÍ MAMINKA

 

4. pohádkový milník 2.000.000 Kč- No tedy, takový ranec!

S Karískem už by sme se rozhlíželi i po nějakém menším domečku s pořádnou zahradou. Jelikož převážně kočičky vyžadují léčbu, jenž zahrnuje podávání antibiotik a léků v dávkovacím režimu 12 hodin, je opravdu velká úleva, hlavně s naší 9 měsíční dcerou, bydlet v azyláčku. Odpadají cesty a vše mám při ruce. Hlavně zvířátka ví, že když se něco děje, jsme tu s nimi. Nejsou zvyklí být bez nás a spoustu z nich spí s námi v posteli. Snad by se nám podařil vysmlouvat za tyto peníze vhodný domeček.

Na youtube zveřejníme 4.díl Uliťáčka s názvem: 

O TOM JAK PŘIŠEL NA SVĚT TEODOR ŠEDIVÝ, MAJDA, JARDA A JEJICH MYŠÍ SOUROZENCI ANEB KDE SE TOULAJÍ MAMINKY

 

5. pohádkový milník 2.500.000 Kč- Ježišku na křížku to je fičák přátelé!

Za tuto částku je domeček jistý, možnost bydlení v azyláčku a vybudování karantény s mycím boxem byl původní cíl tady u nás v naší milované rujničce. Tato částka by mohla stačit na dům, který by nám nabídl vše, co jsme si pro zvířátka přáli a nebo ho prostě postavíme.

Na youtube zveřejníme 5.díl Uliťáčka s názvem:

O TOM PROČ JSOU HOLKY TAK PŘÍŠERNĚ PROTIVNÉ A KLUCI SE VYTAHUJÍ AŽ DO NEBE, KDYŽ SE KOLEM OCHOMÍTNE LÁSKA

 

6. pohádkový milník 3.000.000 Kč- Rujnička je naše! Zůstáváme doma!

To jsme si opravdu moc přáli. Z celého srdce Vám moc děkujeme, protože zůstat tu a nebát se o střechu nad hlavou byl náš velký sen. Můžeme se pustit do shánění sponzorů na opravu domečku, aby byl co nejdříve ve stavu jenž si zvířátka žádají. Miluji tento dům a jsem nesmírně vděčná za každého, kdo jste přispěl i jen korunou. Amen.

Na youtube zveřejníme 6.díl Uliťáčka s názvem:

O TOM JAK PAN UČITEL ŠTĚTÍNSKÝ ONEMOCNĚL A JAK SE VAŘIL UZDRAVUJÍCÍ LEKTVAR

 

7. pohádkový milník 3.500.000 Kč- Neuvěřitelné!

Tenhle milník byl pro nás naprosto snový, ani se nám nezdálo, že je možné ho dosáhnout. Pokud ovšem byl i tento předposlední bod pokořen jsme skoro v cíli. Máme náš domeček a po celém domě okamžitě proběhne výměna elektrických a tepelných rozvodů a pořídíme pořádný kotel. Před měsícem zde vyhořela ve zdi elektrika a půl domu přestalo svítit. Z bezpečnostních důvodů jsou zapotřebí udělat rozvody nové. Vytápění do teď zajišťovali kamna v každém pokoji a elektrické přímotopy. Topení nás každý rok stojí 120.000 Kč ročně.

Na youtube kanál zveřejníme 7. díl Uliťáčka s názvem:

O TOM JAK SE ZVEDL VÍTR A ULIŤÁČEK S LILINKOU ODPLULI NA LIPOVÉM LÍSTKU NA TAJUPLNÝ OSTROV

 

8. pohádkový milník 4.500.000 Kč- Hotovo! Kamarárádi dokázali jsme to!

Tohle je nejvíc nejkrásnější bod ze všech. Po překonání posledního milníku máme vše o čem jsme snili, oč jsme zde usilovali, kvůli čemu jsme tak moc dřeli a co tak moc tohle místo potřebuje. Můžeme koupit náš domeček, bezpečně svítit, všude topit a hlavně máme vybudované zázemí pro zvířata, nové ploty, výběhy, domeček pro kozy, bezpečný kurník, do kterého se nedostane žádná liška a zázemí pro návštěvníky. Otvíráme pohádkovou NAZDÁRKOVIC zahradu pro veřejnost. Rádi Vás tu přivítáme a provedeme. Ach můj Bože …tohle je jednoznačně obrovský zázrak a nedokáži si ani představit tu nálož štěstí …to nás odpálí do vesmíru.

Na youtube kanál zveřejníme 8.díl Uliťáčka s názvem 

O TOM JAK SKONČILA ŠKOLKA, ZVÍŘÁTKA SE VRACELA DOMŮ A NA MÍTINCE USPOŘÁDALI OSLAVU NA ROZLOUČENOU

 

Kamarádi, všem Vám děkujeme za podporu.

MÁME ODVAHU TO DOKÁZAT, MĚJTE PROSÍM CHUŤ NÁS PODPOŘIT.

Děkujeme, těšíme se.

Zpět do obchodu